Copyright 2019 - Custom text here

 

 

Na nadwagę cierpi coraz większa liczba osób zamieszkujących kraje rozwinięte oraz rozwijające się. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być co najmniej kilka:

 

  • rozwój nowoczesnych, absorbujących technologii, które oferują rozrywki niewymagające żadnego ruchu, a jedynie dostępu do komputera czy konsoli,

  • łatwy dostęp do niezdrowego, tuczącego jedzenia, w którym głównymi składnikami jest cukier, tłuszcz oraz wysoko przetworzone składniki,

  • niechęć do sportu oraz wysiłku fizycznego, wspierana przez rodziców, którzy ulegają dziecku i nie namawiają go do uczestniczenia w zajęciach sportowych.

 

 

Rola rodziców w zapobiegnięciu rozwojowi nadwagi u ich dzieci wydaje się być bardzo duża. To bowiem od nich zależy, czy dziecko będzie miało nieograniczony dostęp do komputera i niezdrowej żywności, jak również to, w jaki sposób uczestniczyć będzie w zajęciach sportowych. O tych ostatnich warto pomyśleć już na etapie edukacji przedszkolnej. Wybierając placówkę taką jak ta -  przedszkolefairplay.info.pl/nasza-filozofia, która bardzo mocno akcentuje rolę sportu w rozwoju dziecka, rodzice mogą być pewni, że ich pociechy zostaną skutecznie zachęcone do zdrowej aktywności.

 

f t g