Copyright 2019 - Custom text here

 

Nazywany jest często chorobą wieku młodzieńczego, a czasem jedynie problemem okresu pokwitania, niezależnie od tego jak go nazwać, trądzik może okazać się sporym problemem jeśli pozostanie nieleczony. Przede wszystkim po nieleczonym trądziku pozostają blizny, których potem jest się bardzo trudno pozbyć (choć mogą tego dokonać zabiegi kosmetyczne z udziałem lasera, zabiegi należy dodać, nie należące do najtańszych). Jednak jest jeszcze jeden powód, dla którego powinniśmy udać się z pojawiającym się trądzikiem do lekarza, bywa bowiem, że trądzik stanowi jedynie objaw dużo poważniejszych kłopotów ze zdrowiem.

 

 

Niekiedy pojawiający się w późniejszym wieku trądzik może stanowić symptom zaburzeń w gospodarce hormonalnej organizmu. Trądzik może być bowiem objawem hirsutyzmu, może również być spowodowany przyjmowaniem sterydów, które znacząco wpłynęły na gospodarkę organizmu. Za pojawienie się trądziku odpowiedzialny jest testosteron, a w jego leczeniu stosuje się między innym leki będące jednocześnie środkami antykoncepcji hormonalnej.

 

       

 

Demodeciodoza to kolejna choroba, której objawem może być trądzik, o innych jej objawach można przeczytać na stronie nuzeniec.com.pl. Jest ona powodowana przez nużeńca – pasożyta, który atakuje skórę osób o obniżonej odporności. Wówczas trądzik może występować nie tylko na twarzy, dekolcie czy szyi, ale również na plecach, klatce piersiowej, ramionach czy skórze głowy. Innymi objawami demodecidozy mogą być przykry zapach z ucha czy łzawienie i zapalenie powiek.

f t g