Copyright 2020 - Custom text here

Dieta śródziemnomorska uznana została za jedną z najzdrowszych kuchni świata. Okazuje się bowiem, że w takich krajach jak Grecja, Hiszpania, czy Włochy stopień zachorowalności na miażdżycę, cukrzycę i inne choroby wynikające z diety, jest znacznie niższy niż w krajach słowiańskich - w tym także w Polsce. Na stronie kochamoliwe.com można nabyć jeden najważniejszych składników zdrowej diety śródziemnomorskich - oliwę z oliwek. Jednak nie jest to jedyny produkt.

 

 

Ryby źródłem bogactwa zdrowia

 

O tym, że ryby są smaczne wie każdy. Niewiele jest osób, które nie lubią ich smaku, a nawet zapachu. W Polsce jednak bardzo często przygotowuje się ryby w ociekającej tłuszczem, kalorycznej panierce. Warto to zmienić. Bogactwo smaku ryb nie powinno być zamykane w tartej bułce. Fileta wystarczy przyprawić solą, pieprzem i świeżymi ziołami, a następnie grillować je z dodatkiem oliwy z oliwek. Fantastyczny sposób na lekkostrawny obiad.

 

W diecie śródziemnomorskiej nie mogłoby zabraknąć także świeżych, nieprzetworzonych warzyw i owoców, a także czerwonego wina, które wspomaga proces trawienia (oczywiście w rozsądnych ilościach).

 

             

 

Najlepsza oliwa z Hiszpanii

Mówi się, że najlepsza oliwa z oliwek pochodzi ze słonecznej Hiszpanii. Można znaleźć ją tutaj - kochamoliwe.com. To właśnie tam hoduje się wartościowe odmiany tych owoców. Tyczy się to również innych produktów, które są podstawą diety śródziemnomorskich. Na sklepowych półkach warto więc szukać składników pochodzących właśnie z tego kraju. Szczegółowe informacje na temat diety dostępne są w sieci.

 

 

f t g