Copyright 2020 - Custom text here

 

Zostanie ukąszonym czy ugryzionym przez latające owady nie jest niczym przyjemnym. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób decyduje się na założenie okiennych moskitier, takich jak te -  wimarol.com.pl/portfolio/moskitiera, by zmniejszyć do minimum możliwość dostania się owadów do domu czy mieszkania.

 

 

Ukąszenia komara nie są niebezpieczne, ale mogą przyczynić się do chorób pasożytniczych

 

Kiedy kąsa nas komar, zwykle kończy się to powstaniem na skórze niewielkiego, swędzącego bąbla. Nie jest to sytuacja niebezpieczna dla naszego zdrowia, jednak bardzo niekomfortowa. Nawet jeśli jesteśmy uczuleni na jad tego owada, objawy te zwykle jedynie się wzmagają oraz wywołują większy ból. Niestety, jak pokazują badania, ukąszenia komarów mogą przyczynić się do roznoszenia choroby pasożytniczej, dirofilariozy.

 

 

Pszczoły lub osy lepiej nie prowokować do użądlenia

 

Nieco inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku pszczół, os, szerszeni czy trzmieli. Samice tych owadów (robotnice oraz matki) wytwarzają w swoich żądłach jad, który może wywołać w ludzkim organizmie silne reakcje alergiczne, objawiające się przede wszystkim mocną opuchlizną oraz bólem.

Na poważne uczulenie na jad owadów latających cierpieć może nawet dwadzieścia procent całej populacji. Dla nich użądlenie nawet tak sympatycznego i pożytecznego owada jak pszczoła może zakończyć się śmiercią. Warto więc w okresach letnich jak najbardziej minimalizować możliwość „spotkania” z owadami w żółto-czarne paski.

 

f t g