Copyright 2020 - Custom text here

 

W trosce o zdrowy uśmiech najważniejsza jest odpowiednia profilaktyka. Jak powinna wyglądać? Oto kilka praktycznych wskazówek:

 

  1. Na początek znajdź zaufanego stomatologa, który będzie cieszył się dobrą opinią wśród pacjentów. Możesz to sprawdzić za pośrednictwem sieci internetowej - branżowe fora internetowe dają w tej kwestii naprawdę spore możliwości. Szukając, sprawdź również strony internetowe klinik stomatologicznych - przykład znajdziesz tutaj - www.dentalpark-krakow.pl.

  2. Umów się na konsultację, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat stanu zdrowia swojego uzębienia. Podczas wizyty stomatolog wyjaśni Ci również istotę podstawowych zabiegów profilaktycznych. Dowiesz się także w jaki sposób powinieneś na co dzień dbać o zęby.

  3. Nie tylko tradycyjne czyszczenie zębów jest ważne. Konieczne jest używanie płynów do higieny jamy ustnej, a także nici dentystycznych. Szczoteczkę należy wymieniać przynajmniej co trzy miesiące. Jest ona bowiem doskonałym środowiskiem dla rozwoju bakterii, które wraz z myciem przenoszą się do Twojego organizmu. Mogą być główną przyczyną pojawiania się próchnicy.

  4. Dieta także ma wpływ na ogólny stan uzębienia. Ze swoich nawyków żywieniowych warto wyeliminować przede wszystkim słodycze, w których zawiera się ogromna ilość szkodliwych cukrów. Częściej należy sięgać po surowe warzywa i owoce. Ciekawostką jest fakt, że zjadanie marchewki, dzięki jej budowie, przynosi bardzo podobne efekty, jakie uzyskujemy podczas codziennego szczotkowania zębów klasyczną, manualną szczoteczką.

 

                        

 

 

f t g