Copyright 2020 - Custom text here

 

Dzień dobry,

 

Piszę do Państwa ponieważ od pewnego czasu bardzo bolała mnie noga, to był rwący, piekący ból, na początku był to ból w udzie, potem rozlał się na całą nogę. Dziś zauważyłam, że na nodze pojawił się też czerwone krostki, przypominające trochę ospę. Ogromnie swędzi mnie i boli noga, co mam zrobić? Proszę o pomoc.

 

 

 

Pozdrawiam

 

Maria T.

 

 

 

Pani Mario,

 

Proszę natychmiast udać się do lekarza. Objawy, o których Pani pisze wskazują, że zachorowała Pani na półpasiec. Choć choroba ta najczęściej wstępuje na tułowiu, zdarzają się przypadki, że pojawia się również na nogach, rękach lub twarzy. Wywołuje ją ten sam wirus, który odpowiedzialny jest za ospę wietrzną. Jeśli opisanym objawom towarzyszyła gorączka lub objawy wskazujące na przeziębienie, tym bardziej pewna może być Pani, że mówimy o półpaścu.

 

 

 

Witam serdecznie,

 

Piszę do Państwa, bo od dawna już męczy mnie problem, który sprawia, że co rano wstaję nie wyspany. Mianowicie w nocą odczuwam skurcze mięśni w barku, co sprawia że notorycznie się budzę. Tabletki nasenne nie działają, bo skurcze i tak budzą mnie nocą, czy jest na to jakaś rada?

 

 

 

Z poważaniem

 

Marek Kasowicz

 

 

 

Panie Marku,

 

Opisane przez pana objawy wskazują na miklonie czyli niezależne od woli gwałtowne i nagłe skurcze mięśni. Dotknęło Pana schorzenie określane mianem zespołu niespokojnych nóg, choć w Pana przypadku dotyczy ono kończyn górnych. Proszę skontaktować się z lekarzem, zaleci on Panu prawdopodobnie zażywanie lewodopy, które pomoże pozbyć się problemu.

 

f t g