Copyright 2020 - Custom text here

 

Regularne wizyty u kosmetyczki to podstawa pielęgnacji urody każdej kobiety. W każdym salonie kosmetycznym można wykonać zabiegi, które odpowiednio podkreślą i poprawią nasz wygląd, a także zadbać o kondycję skóry czy włosów. W zależności od oferowanych przez salon kosmetyczny usług można się w nim poddać kilku zabiegom.

 

 

 

 

Mezoterapia

 

Metoda nazywana jest również "wampirzym liftingiem", gdyż polega na pobraniu krwi od pacjenta, odwirowaniu jej po to, żeby odseparować płytki krwi i przeprowadzić terapię. Zabieg polega na przeprowadzeniu serii nakłuć, które pozwalają osoczu na bezpośrednie dotarcie do skóry właściwej. Dzięki temu pobudzane są mechanizmy regeneracyjne skóry. Mezoterapię przeprowadza się bez podania znieczulenia, i nie ma tutaj ryzyka wystąpienia reakcji immunologicznej, gdyż podawane jest osocze od tej samej osoby. Efektami można cieszyć się już po przeprowadzeniu jednej sesji. Szczególnie dobre efekty ma mezoterapia przeprowadzona na osobach, które mają:

 

 • suchą,
 • odwodnioną
 • i zwiotczałą skórę
 • oraz drobne zmarszczki.

 

W efekcie skóra sprawia wrażenie bardzo odświeżonej i ujędrnionej, a zmarszczki są wygładzone. Ofertę takich zabiegów upiększających poznamy wchodząc chociażby na stronę tego gabinetu medycyny estetycznej. W tej klinice zwłaszcza mezoterapia cieszy się dużym zainteresowaniem klientek.

 

 

 

Zabiegi kwasem hialuronowym na twarz

 

Kwas hialuronowy jest substancją, która występuje naturalnie w każdej skórze. Jest on odpowiedzialny za jej jędrność i sprężystość. Wraz z upływem czasu zawartość kwasu ulega zmniejszeniu, a przez to skóra wiotczeje. W salonie medycyny estetycznej można wykonać zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego, który pomaga w ten sposób uzupełnić ubytki oraz przywrócić jędrność skórze. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, precyzyjnie umieszczane w skórze poprzez wstrzyknięcie, mogą uzupełnić ubytki i przywrócić jędrność.

 

Ta metoda jest często stosowana do podnoszenia opadających kącików ust, powiększenia ust i wyrównania ich kształtu. Pozwala również na:

 

 • poprawienie owalu twarzy,
 • spłaszczenia bruzd
 • oraz zmniejszenie zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie.

 

Do zabiegu nie potrzeba żadnych przygotowań. Podawane jest znieczulenie miejscowe, a kwas wstrzykuje się bezpośrednio w skórę. Efekty widoczne są od razu i pozostają widoczne przez wiele miesięcy. Jedynym zastrzeżeniem jest nieprzyjmowanie aspiryny bezpośrednio przed zabiegiem, gdyż może ona doprowadzić do powstania siniaków.

 

         

 

 

Botox

 

Leczenie botoxem pozwala korygować zmarszczki wywołane przez kurczenie się mięśni. Botulina rozluźnia mięśnie odpowiedzialne za ich powstawanie i działa tylko w obrębie mięśni, do których została wstrzyknięta. Nie wpływa to na funkcjonowanie pozostałych mięśni. W efekcie wyraz twarzy nie zmienia się, zmarszczki się wygładzają, a przy takim zastosowaniu mimika twarzy nie zostaje zamrożona. O pozostałych efektach oraz ewentualnych przeciwwskazaniach do zabiegu dowiemy się więcej w tym miejscu - drpabianczyk .

 

 

Zabieg Cosmelanem

 

To metoda przeznaczona dla osób borykających się z przebarwieniami słonecznymi i hormonalnymi. Pozwala również zlikwidować:

 

 1. zmarszczki,
 2. rozszerzone pory,
 3. wyrównać koloryt cery
 4. i wyregulować wydzielanie sebum.

 

Metodę przeprowadza się w dwóch etapach, w trakcie których na twarz nakłada się mieszankę substancji depigmentacyjnych. W gabinecie medycyny estetycznej na twarz nakłada się maskę, którą pacjentka zmywa po powrocie do domu. Przez kilka kolejnych miesięcy terapię kontynuuje się przy użyciu kremu, aplikowanego każdego dnia, który dodatkowo, podtrzymuje działanie maski. Pacjentka w trakcie terapii powinna regularnie konsultować się z lekarzem medycyny estetycznej. Skóra jest lekko zaróżowiona po zmyciu maski, a następnie zaczyna się intensywnie złuszczać.

 

 

Nici liftingujące

 

Nici liftingujące są wykonane z kwasu glikolowego i polimlekowego. Dzięki temu stanowią alternatywę dla wykonania tradycyjnego liftingu – ten zabieg polega na nacinaniu i napinaniu skóry. Włókna nici liftingujących są wchłaniane przez okres ponad 18 miesięcy. Ich wprowadzenie pod skórę przeprowadza się przy miejscowym znieczuleniu. Mikrostożki modelują i napinają skórę, a następnie obrasta je tkanka. To doskonały zabieg, który pozwala wymodelować owal twarzy, kształt łuków brwiowych, podnieść skórę policzków i czoła.

 

 

f t g